Bilety na mundial 2018: Pech polskich kibiców

W pierwszej turze losowania szczęśliwców, którzy obejrzą mecze mistrzostw świata w Rosji, znalazło się niewielu Polaków, choć byli jedną z najliczniejszych grup, która składała wnioski.

Ponad 3,5 mln zgłoszeń o zakup biletów na przyszłoroczny mundial złożyli kibice z całego świata do FIFA. Światowa organizacja piłkarska wylosowała już nieco ponad 600 tysięcy szczęśliwców, którzy zasiądą na widowni rosyjskich obiektów. Pozostało zatem jeszcze wiele wejściówek na największą piłkarską imprezę świata. W I turze sporego pecha mieli Polacy. Choć byli w pierwszej dziesiątce jeśli chodzi o liczbę złożonych wniosków, to nie przełożyło się to na liczbę przydzielonym ich biletów.

57 procent miejsc zarezerwowanych jest dla kibiców z kraju organizującego mundial. Reszta zostanie rozdzielona na inne kraje świata, także takie, które nie będą miały swoich reprezentantów na mistrzostwach. W pierwszej turze najwięcej biletów przypadło fanom z USA, Chin, Niemiec, Brazylii, Izraela, Anglii, Finlandii, Meksyku i Francji. Choć FIFA nie podaje dokładnych liczb, wiadomo, że w pierwszej dziesiątce nie ma Polaków. Odrzucone zostały wnioski wypełnione nieprawidłowo, a także takie, które dotyczyły drużyn, którym ostatecznie nie udało się awansować na imprezę.

 

Bilety można kupować na kilka sposobów – na jeden lub więcej meczów (można aplikować maksymalnie na siedem spotkań), istnieje także możliwość kupowania wejściówek na serię danej reprezentacji lub na konkretny stadion. Jedna osoba na jeden mecz może nabyć maksymalnie cztery bilety.

Mistrzostwa świata odbędą się w jedenastu rosyjskich miastach – Moskwie, Sankt-Petersburgu, Kaliningradzie, Wołgogradze, Rostowie nad Donem, Soczi, Sarańsku, Niżnym Nowogrodzie, Kazaniu, Samarze i Jekaterynburgu. Mecz otwarcia odbędzie się 14 czerwca, a finał 15 lipca. Oba spotkania zostaną rozegrane na moskiewskim Stadionie Łużniki.

KIEDY STARAĆ SIĘ O ZAKUP BILETU NA MUNDIAL?

I TURA SPRZEDAŻY – zakończona

II TURA – 5 XII 2017 – 31 I 2018

III TURA – 13 III – 3 IV

IV TURA – 18 IV – 15 VII

Comments are closed.