To już potwierdzone. W marcu zagramy z Nigerią!

Selekcjoner reprezentacji Nigerii Gernot Rohr powiedział, że prowadzona przez niego kadra zmierzy się towarzysko z Polską.

Do spotkania ma dojść 23 marca w Chorzowie lub Wrocławiu. W poniedziałek informację potwierdził także rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

 

Do tej pory jasne było, że biało-czerwoni tuż przed wylotem do Rosji zagrają sparing z Litwą. Od jakiegoś czasu mówiło się również, że poszukiwani są rywale z Ameryki Południowej, Azji i Afryki. Wśród zespołów z tego ostatniego kontynentu wymieniano Nigerię oraz Ghanę, ale jak się okazuje wybór padł na ten pierwszy zespół, co w poniedziałek potwierdził rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski. Wciąż nieznane jest jeszcze miejsce rozegrania meczu, ale mówi się o Chorzowie lub Wrocławiu.

To już potwierdzone. W marcu zagramy z Nigerią!

– 23 marca zagramy towarzysko z Polską w Chorzowie lub Wrocławiu. Szukamy też kolejnego rywala, z którym zagramy w Europie w następnym terminie FIFA – powiedział selekcjoner Nigeryjczyków Gernot Rohr. Nigeria podczas przyszłorocznego mundialu zagra w grupie D z Argentyną, Chorwacją i Islandią. – Pierwszy mecz fazy grupowej mundialu zagramy z Chorwacją. To będzie najważniejsze starcie, więc musimy się do niego dobrze przygotować, grając z podobnym rywalem. Dlatego wybór padł na Polskę – dodawał trener.

źródło: przegladsportowy.pl

Comments are closed.