Maroko pojedzie na mundial 2018

Maroko po raz piąty w historii wystąpi w finałach mistrzostw świata. Reprezentacja tego kraju uzyskała awans na mundial dzięki wyjazdowej wygranej 2:0 z Wybrzeżem Kości Słoniowej.

Sobotni mecz rozegrany w Abidżanie miał decydujące znaczenie dla losów awansu na mistrzostwa świata 2018. Gospodarze uzyskaliby przepustki na mundial tylko w przypadku swojego zwycięstwa. Maroko, które przed ostatnią kolejką eliminacji o punkt wyprzedzało w tabeli WKS, potrzebowało przynajmniej remisu.

Goście swoje zadanie wykonali z nawiązką, pokonując 2:0 Wybrzeże Kości Słoniowej. Obie bramki dla marokańskiego zespołu padły jeszcze przed przerwą: w 25. minucie gry wynik spotkania otworzył Nabil Dirar, z kolei pięć minut później na listę strzelców wpisał się stoper Mehdi Benatia.
W innym meczu tej grupy Gabon bezbramkowo zremisował z Mali.
Reprezentacja Maroka wygrała zmagania w grupie C, dzięki czemu uzyskała promocję do finałów mistrzostw świata, które w przyszłym roku zostaną rozegrane w Rosji. Co ciekawe, w tej fazie eliminacji drużyna prowadzona przez Francuza Herve’a Renarda nie straciła żadnego gola