Peru ostatnim uczestnikiem mundialu w Rosji

Peru pokonało Nową Zelandię 2:0 (1:0) w Limie w rewanżowym meczu barażowym i jako ostatnie awansowało do przyszłorocznych piłkarskich mistrzostw świata w Rosji. W pierwszym meczu w sobotę był bezbramkowy remis.

W światowym rankingu FIFA obie reprezentacje dzieli przepaść. Peru jest na 10. miejscu – najwyższym w historii tego kraju, a Nowa Zelandia na 122. – między Wietnamem i Tadżykistanem.

Piąta drużyna eliminacji w Ameryce Południowej była więc wyraźnym faworytem, ale awans nie przyszedł jej łatwo. Sforsować obrony rywali nie udało jej w pierwszym meczu, a w rewanżu celu dopięła w 28. minucie. Wtedy prowadzenie gospodarzom uderzeniem z około 13 metrów dał Jefferson Farfan.

Awans na mistrzostwa świata Peru praktycznie przypieczętowało po nieco ponad godzinie gry. W zamieszaniu w nowozelandzkim polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzeleckim instynktem wykazał się Christian Ramos.

Peru na mundialu wystąpi po raz piąty. Najlepszy wynik osiągnęło w 1970 roku, kiedy w ćwierćfinale przegrało z Brazylią. Ostatni mecz na najważniejszej piłkarskiej imprezie rozegrało 22 czerwca 1982 roku. Wówczas w La Corunie przegrało z Polską 1:5.

Comments are closed.