SOJUSZNICY – LUTY 2010

Dzięki obiegowi dokumentów wewnątrz Instytutu Sztuki Filmowej, gdzie złożyliśmy wniosek na development, z projektem zapoznaje się też dyrektor Ośrodka Karta Zbigniew Gluza.

Kilka tygodni po sesji PISF-u odzywa się do mnie oddelegowany pracownik Ośrodka z informacją, że Karta zamierza włączyć się do produkcji. To świetna wiadomość, ponieważ na obecnym etapie nie sposób sobie wyobrazić, jak sfinansujemy zakup kilkudziesięciu zdjęć z Białołęki, a Karta ma ich w zasobach około setki. Na spotkaniu z Łukaszem Bertramem umawiamy się na współpracę. Jakiś czas później przychodzi wiadomość z PISF-u o przyznaniu pieniędzy na development.

Po TVP Kultura poparcie ogłasza TVP Sport. Pewne złudzenia rozmywają się, gdy rozpoczynamy serię spotkań z prezesem PZPN-u. Na pierwszym spotkaniu prezes Lato wysłuchuje mnie z uwagą i prosi o więcej konkretów – wysokość kwot, o jakie chcielibyśmy prosić. Wracamy po kilku tygodniach z draftem budżetu. Prezes w skupieniu analizuje rubryki. Ciszę przerywają dźwięki melodii z „Ojca chrzestnego”. To telefon prezesa, który długo czeka na naszą reakcję zanim odbierze.

Comments are closed.