Terminarz Mistrzostw Świata w piłce nożnej Rosja 2018

Prezentujemy terminarz Mistrzostw Świata w piłce nożnej Rosja 2018. 

Losowanie grup turnieju finałowego 1. grudnia 2017 w Moskwie. 

W terminarzu podano godziny wg. czasu środkowoeuropejskiego

Czwartek, 14. czerwca 2018:
A 15:00 Rosja – A2 MOSKWA ŁUŻNIKI
Piątek, 15 czerwca 2018:
A 12:00 A3 – A4 JEKATERYNBURG
B 15:00 B3 – B4 SANKT PETERSBURG
B 18:00 B1 – B2 SOCZI
Sobota, 16 czerwca 2018:
C 10:00 C1 – C2 KAZAŃ
D 13:00 D1 – D2 MOSKWA SPARTAK
C 16:00 C3 – C4 SARAŃSK
D 19:00 D3 – D4 KALININGRAD
Niedziela, 17 czerwca 2018:
E 12:00 E3 – E4 SAMARA
F 15:00 F1 – F2 MOSKWA ŁUŻNIKI
E 18:00 E1 – E2 ROSTÓW NAD DONEM
Poniedziałek, 18 czerwca 2018:
F 12:00 F3 – F4 NIŻNY NOWOGOROD
G 15:00 G1 – G2 SOCZI
G 18:00 G3 – G4 WOŁGOGRAD
Wtorek, 18 czerwca 2018:
H 12:00 H1 – H2 MOSKWA SPARTAK
H 15:00 H3 – H4 SARAŃSK
A 18:00 ROSJA – A3 SANKT PETERSBURG
Środa, 20 czerwca 2018:
B 12:00 B1 – B3 MOSKWA – ŁUŻNIKI
A 15:00 A4 – A2 ROSTOW
B 18:00 B4 – B2 KAZĄŃ
Czwartek, 21 czerwca 2018:
C 12:00 C1 – C3 JEKATERYNBURG
C 15:00 C4 – C2 SAMARA
D 18:00 D1 – D3 NIŻNY NOWOGOROD
Piątek, 22. czerwca 2018:
E 12:00 E1 – E3 SANKT PETERSBURG
D 15:00 D4 – E2 WOŁGOGRAD
E 18:00 E4 – E2 KALININGRAD
Sobota, 23 czerwca 2018:
G 12:00 G1 – G3 MOSKWA SPARTAK
F 15:00 F1 – F3 SOCZI
F 18:00 F4 – F2 ROSTÓW NAD DONEM
Niedziela, 24 czerwca 2018:
G 12:00 G4 – G2 NIŻNY NOWOGOROD
H 15:00 H4 – H2 JEKATERYNBURG
H 18:00 H1 – H3 KAZAŃ
Poniedziałek, 25 czerwca 2018:
A 14:00 A4 – ROSJA SAMARA
A 14:00 A2 – A3 WOŁGOGRAD
B 18:00 B4 – B1 SARAŃSK
B 18:00 B2 – B3 KALININGRAD
Wtorek 26 czerwca 2018:
C 14:00 C4 – C1 MOSKWA
C 14:00 C2 – C3 SOCZI
D 18:00 D4 – D1 SANKT PETERSBURG
D 18:00 D2 -D3 ROSTÓW NAD DONEM
Środa, 27 czerwca 2018:
F 14:00 F4 – F1 KAZAŃ
F 14:00 F2 – F3 JEKATERYNBURG
E 18:00 E4 – E1 MOSKWA SPARTAK
E 18:00 E2 – E3 NIŻNY NOWOGOROD
Czwartek 28 czerwca 2018:
G 14:00 G4 – G1 KALININGRAD
G 14:00 G2 – G3 SARAŃSK
H 18:00 H4 – H1 WOŁGOGRAD
H 18:00 H2 – H3 SAMARA
Sobota, 30.czerwca 2018:
1/8 14:00 1A – 2B SOCZI
1/8 18:00 1C – 2D KAZAŃ
Niedziela, 1. lipca 2018:
1/8 14:00 1B – 2A MOSKWA ŁUŻNIKI
1/8 18:00 1D – 2C NIŻNY NOWOGOROD
Poniedziałek, 2. lipca 2018:
1/8 14:00 1E – 2F SAMARA
1/8 18:00 1G – 2H ROSTÓW NAD DONEM
Wtorek, 3.lipca 2018;
1/8 14:00 1F – 2E SANKT PETERSBURG
1/8 18:00 1H – 2G MOSKWA SPARTAK
Piątek, 6. lipca 2018:
1/4 14:00 1A/2B – 1C/2D NIŻNY NOWOGOROD
1/4 18:00 1E/2F – 1G/2H KAZAŃ
Sobota, 7. lipca 2018:
1/4 14:00 1F/2E – 1H/2G SAMARA
1/4 18:00 1B/2A – 1D/2C SOCZI
Wtorek, 10. lipca 2018:
1/2 18:00 1A/2B/1C/2D – 1E/2F/1G/2H SANKT PETERSBURG
Środa, 11. lipca 2018:
1/2 18:00 1F/2E/1H/2G – 1B/2A/1D/2C MOSKWA ŁUŻNIKI
Sobota, 14. lipca 2018:
BRĄŻ 14:00 przeg. 1/2 – przeg. 1/2 SANKT PETERSBURG
Niedziela, 15. lipca 2018:
FINAŁ 15:00 wyg 1/2 – wyg 1/2 MOSKWA ŁUŻNIKI

W turnieju wezmą udział 32 reprezentacje krajów. Łącznie na mistrzostwach zostaną rozegrane 64 mecze na 12 stadionach (w 11 miastach). Na turnieju zadebiutują reprezentacje Islandii i Panamy.

Zwycięzca mistrzostw zakwalifikuje się do Pucharu Konfederacji 2021, który odbędzie się przed turniejem w Katarze w 2022 roku.

Oficjalną maskotką mistrzostw stał się wilk Zabiwaka, który w głosowaniu uzyskał wynik 53% pokonując tygrysa syberyjskiego (27%) i kota (20%)

Comments are closed.