Boniek potwierdził bazę na mundial oraz z kim Polacy zagrają przed turniejem

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek potwierdził, że podczas przyszłorocznych mistrzostw świata Polacy zamieszkają w Soczi.

Rywalami w sparingach przed mundialem będą w marcu prawdopodobnie Nigeria i Korea Południowa, a w czerwcu między innymi Litwa. Przygotowania kadry Adama Nawałki do turnieju w Rosji rozpoczęły się już na dobre. Po losowaniu (1 grudnia w Moskwie) wiadomo, że rywalami polskich piłkarzy w grupie H będą Kolumbia, Senegal i Japonia. I właśnie pod kątem tych rywali trwa poszukiwanie przeciwników w meczach towarzyskich.

Prezes Boniek

Cztery sparingi 

Prezes Boniek potwierdził, że kadra rozegra przed mundialem cztery towarzyskie spotkania – po dwa w marcu i czerwcu. – W marcu zmierzymy się prawdopodobnie z Nigerią i Koreą Południową. Te zespoły w jakiś sposób odzwierciedlają mentalność i poziom drużyn, z którymi zagramy w grupie na mundialu. Oczywiście Nigeria to nie Senegal, ale gdzieś ta mentalność, sposób poruszania się na boisku, siła fizyczna są podobne – powiedział prezes PZPN. – Jeżeli chodzi o czerwiec, bardziej koncentrujemy się na treningach, choć oczywiście, w celu zachowania rytmu, planujemy zagrać dwa mecze. Jeden odbędzie się 8 czerwca, jeszcze nie wiadomo z kim. Natomiast 12 czerwca o godz. 18 na PGE Narodowym w Warszawie zmierzymy się z Litwą. Po meczu wrócimy do hotelu i następnego dnia rano wylecimy do Rosji – dodał.

źźródło:  tvn24.pl

Comments are closed.