Kadra w marcu zagra na Stadionie Śląskim. Rywalem raczej Korea niż Nigeria

W marcu reprezentacja Polski rozegra towarzyski mecz na Stadionie Śląskim.

Obiekt właśnie wizytowała komisja PZPN oraz asystent trenera Nawałki. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że w Chorzowie odbędzie się pojedynek z Koreą Południową będący rewanżem za finały mistrzostw świata z 2002 r., w którym drużyna Jerzego Engela przegrała z gospodarzami mundialu 0:2.

 

Spotkanie to miałoby zostać rozegrane 27 marca. Mecz z Nigerią odbyłby się natomiast cztery dni wcześniej we Wrocławiu Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, publicznie oznajmił, że w marcu kadra Adama Nawałki rozegra dwa mecze towarzyskie z Nigerią i Koreą Południową. Jako areny tych spotkań szef PZPN wskazał Chorzów i Wrocław, ale nie sprecyzował dokładnie gdzie zagramy z którą drużyną.

Zmodernizowany Stadion Śląski robi wrażenie. Zobaczcie jak wyglądają szatnie, które oglądał asystent trenera Nawałki ©Lucyna Nenow / Polska Press

W poniedziałek związek potwierdził oficjalnie, że 23 marca reprezentacja Polski zmierzy się z Nigerią. Negocjacje na temat meczu z Koreą Południową ciągle się toczą, ale na tym rywalu bardzo zależy trenerowi Nawałce, bo Koreańczycy stylem gry przypominają naszych grupowych rywali w MŚ w Rosji Japończyków, więc on też powinien zostać wkrótce zakontraktowany.

– Bardzo się cieszę, że wiosną kadra zagra na Stadionie Śląskim, co publicznie obiecał nam prezes Boniek. To czy odbędzie sie u nas mecz z Nigerią, czy z Koreą ma mniejsze znaczenie. Ważne, że zagra u nas siódma drużyna rankingu FIFA i prawdę mówiąc spodziewam się kompletu widzów na trybunach ze względu na reprezentację Polski, a nie rywala – stwierdził Krzysztof Klimosz, prezes Stadionu Śląskiego.

W Chorzowie dla kadry zarezerwowano na razie oba terminy wiosennych meczów, czyli zarówno 23 jak i 27 marca. Na Stadionie Śląskim wszyscy czekają na ostateczną decyzję związku, która powinna zapaść w ciągu tygodnia.

– W ubiegłym tygodniu stadion wizytowała komisja PZPN, która bardzo dokładnie sprawdziła nasz obiekt i panowie wyjeżdżali z Chorzowa zadowoleni nieoficjalnie potwierdzając naszą gotowość do organizacji meczu kadry. Wcześniej był natomiast u nas asystent trenera Nawałki Robert Góralczyk, który oglądał murawę boiska oraz szatnie i też nie miał żadnych zastrzeżeń – dodał prezes Klimosz.

Marcowe mecze reprezentacji Polski będą formą przygotowań kadry Nawałki do mundialu w Rosji. Dwa kolejne sparingi przed mistrzostwami świata drużyna narodowa zagra w czerwcu. Ostatnim rywalem przed odlotem do Soczi będzie Litwa, a spotkanie to odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie 12 czerwca. 8 czerwca mieliśmy grać z Włochami, ale ci chcą zorganizować u siebie pożegnanie kończącego karierę bramkarza Gianluigiego Buffona i nie zgadzają się na przyjazd do Polski. Trwają więc poszukiwania innego rywala, a areną tego pojedynku ma być stadion w Poznaniu.

Źródło: dziennikzachodni.pl

Comments are closed.