5 prostych kroków, aby zacząć grać w piłkę nożnąWiększość ludzi nie uważa piłki nożnej za "sport dla początkujących", ale ogólnie rzecz biorąc, jest łatwiejszy do zdobycia niż większość innych sportów zespołowych. Istnieje mniejsza szansa na złapanie w niełamliwym tackle lub uduszenie przez innego gracza - nie, że te rzeczy są miłe, oczywiście! Piłka nożna może być odtwarzana prawie wszędzie, na prawie każdej powierzchni i przy minimalnym wymaganym wyposażeniu. Jest to również idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce połączyć ćwiczenia z zabawą. Fakt, że nie potrzebujesz ciężkiego sprzętu lub pola do gry sprawia, że jest jeszcze bardziej atrakcyjna dla początkujących. Jeśli chcesz zacząć grać w piłkę nożną i poznać nowych ludzi w tym samym czasie, czytaj dalej, aby uzyskać nasze pięć wskazówek, jak możesz postawić pierwsze kroki jako płodny piłkarz.

Wyznacz cel

Jest to punkt krytyczny dla wszystkich nowych sportów i jeden, który jest często pomijany przez początkujących. Czy to jest konkurencja w lokalnej lidze lub dołączenie do zespołu, ustawienie celu dla swojej gry w piłkę nożną da ci coś do pracy.

Możesz chcieć grać w lidze, lub może po prostu chcesz utworzyć zespół z przyjaciółmi dla niektórych przyjaznych zawodów. To jest nawet możliwe, aby grać w piłkę nożną społecznie. Jeśli zawsze chciałeś grać w piłkę nożną, ustalenie celu pomoże Ci zachować motywację i koncentrację. Będzie to również uczynić proces uczenia się znacznie łatwiejsze, jak nie będziesz musiał się martwić o to, co powinieneś zrobić.

Znajdź organizację, do której możesz dołączyć

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, gdy chcesz zacząć grać w piłkę nożną jest znaleźć organizację, w której można grać. Czy szukasz grać konkurencyjnie lub po prostu dla zabawy, znajdziesz wiele możliwości, aby dołączyć do organizacji. Jeśli chcesz grać konkurencyjnie, spróbuj porozmawiać z Twojej szkoły lub uczelni. Tam może być istniejąca drużyna piłkarska można dołączyć, lub można założyć własną drużynę.

Być może można nawet przekonać swojego menedżera, aby pozwolić Ci mieć cotygodniowy mecz piłki nożnej w miejscu pracy. Jeśli chcesz po prostu gry społecznej, można znaleźć innych ludzi do gry w Twojej okolicy przez delegowanie na forach internetowych. Tylko upewnij się, aby wybrać bezpieczne miejsce do gry.

Przygotuj ciało do treningów

Zanim jeszcze zaczniesz grać w piłkę nożną, to dobry pomysł, aby uzyskać dobrą formę. To nie znaczy, że trzeba zapisać się na maraton lub coś, to po prostu oznacza, że należy uzyskać swoje ciało gotowe do piłki nożnej. Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest pozostanie aktywnym. Jeśli nie ćwiczysz regularnie, zacznij robić coś teraz. To może być prawie wszystko, ważne jest to, że są coraz swoje ciało gotowe do szczepu regularnej piłki nożnej. Drugi sposób, aby przygotować się do gry w piłkę nożną jest zrobić kilka konkretnych rodzajów ćwiczeń. Ćwiczenia te pomogą Ci przygotować się do gry w piłkę nożną, nawet jeśli normalnie nie ćwiczyć. Oto kilka przykładów ćwiczeń, które można zrobić, aby przygotować się do piłki nożnej.

Wybierz swój sprzęt

Zanim będziesz mógł zrobić swój pierwszy piłkarski krok, potrzebujesz odpowiedniego sprzętu. Jeśli dopiero zaczynasz, być może będziesz musiał kupić cały nowy sprzęt. Jednak wiele osób lubi chodzić na aukcje i kupować używany sprzęt piłkarski. Jeśli jesteś początkujący, możesz uciec od noszenia zwykłych trenerów lub nawet butów do biegania. Jednak powinieneś kupić kilka knagi przed rozpoczęciem gry regularnie. Dobre knagi piłkarskie są specjalnie zaprojektowane do piłki nożnej i powinny trwać przez kilka sezonów. Będziesz także potrzebował piłki nożnej. Jeśli jesteś na napiętym budżecie, poszukaj używanej piłki nożnej. Nowe piłki nożnej są bardzo drogie, i to nie jest konieczne, aby kupić jeden, jeśli dopiero zaczynasz.

Praktyka czyni mistrza

W piłce nożnej, jak w każdym innym sporcie, praktyka czyni mistrza. Kiedy po raz pierwszy zaczynasz grać w piłkę nożną, twoje ruchy będą prawdopodobnie bardzo podstawowe i niewyrafinowane. Zauważysz, że popełniasz błędy, bardzo szybko zabraknie ci tchu i nie będziesz w stanie nadążyć za resztą drużyny. To jest normalne. Musisz zachować na to i upewnij się, że ćwiczysz grając w piłkę nożną jak najwięcej. Robiąc to pomoże Ci udoskonalić swoje umiejętności i opanować grę. Nie staniesz się nagle profesjonalnym piłkarzem po kilku praktykach, ale zauważysz różnicę w swojej grze. Nawet jeśli grasz sam, zauważysz różnicę między pierwszym meczu i 100th.

Istnieje wiele powodów, dla których piłka nożna jest świetnym sportem do wypróbowania, jeśli jesteś nowy w sportach zespołowych. Jest mniejsza szansa na uraz, ponieważ w piłce nożnej jest mniejszy kontakt niż w innych sportach. Jest też mniej sprzętu potrzebnego do gry. I, w przeciwieństwie do większości innych sportów, nie potrzebujesz specjalnych obiektów do gry w piłkę nożną. Możesz grać w nim w prawie każdym parku, a nawet na piaszczystych plażach. Jeśli jesteś zainteresowany, aby uzyskać trochę ćwiczeń i poznać nowych przyjaciół, piłka nożna może być sport dla Ciebie. Zacznij od ustalenia celu, znalezienia organizacji, aby dołączyć i dostać się w kształcie. Następnie wybierz swój sprzęt, przygotuj się do gry i ćwicz, ćwicz, ćwicz.