Jak przygotować swoje mięśnie do gry w piłkę nożną: 7 najlepszych ćwiczeń dla piłkarzyPiłka nożna wymaga od graczy, aby mieć silne nogi, szybkie stopy i szybki pierwszy krok. Ale co to oznacza dla Ciebie jako piłkarza? Oznacza to, że musisz pracować nad swoją wybuchowość i zwinność. Praca nad eksplozywnością zmniejszy czas potrzebny na osiągnięcie maksymalnej prędkości w przyspieszeniu, a jednocześnie zwiększy odległość tego przyspieszenia. Praca nad swoją zwinnością sprawi, że będziesz szybszy z szybszym czasem reakcji i pomoże ci uniknąć obrońców, gdy próbują cię zaatakować. Nawet jeśli grasz w piłkę nożną od najmłodszych lat, zawsze jest miejsce na poprawę. Jeśli chcesz stać się lepszym piłkarzem i wyprzedzić konkurencję, teraz jest czas, aby rozpocząć poprawę wszystkich aspektów swojej gry. Oto 7 ćwiczeń, które pomogą poprawić twoją wybuchowość i zwinność, dzięki czemu będziesz mógł dominować na boisku w każdej chwili.

Dynamiczna rozgrzewka

Crossovers to dynamiczne ćwiczenie rozgrzewkowe, które pomoże Ci rozgrzać całe ciało i poprawić równowagę. Dzięki temu staniesz się bardziej zwinny i pomożesz poprawić swoją szybkość. Jest to świetne ćwiczenie na początek, ponieważ możesz je wykonywać wszędzie i nie musisz przynosić żadnego sprzętu.

Stań ze stopami rozstawionymi na szerokość ramion. Z piłką lekarską, jeśli chcesz. Stań prosto, trzymając plecy prosto.

Weź jedną nogę i wyjdź na bok z lekko zgiętym kolanem. Następnie weź drugą nogę i przejdź na drugą stronę.

Upewnij się, że trzymasz biodra nieruchomo i że obie nogi poruszają się w tym samym czasie. Jeśli wykraczasz na jedną stronę, to wykrocz na drugą. Powtórz to 10 razy na każdej nodze.

Tuck jump shuffle - co to jest

Tuck jump shuffle to świetny sposób na poprawienie swojego pionowego skoku i szybkie poruszanie stopami. To da ci szybki pierwszy krok i pomoże ci przejść obok obrońców.

Początkujący mogą zacząć od niższej wysokości, jak pozycja stacjonarna lub ławka. W miarę postępów możesz zwiększyć wysokość i uczynić skok trudniejszym. Pomocne może być również użycie box jump lub liny do skakania, aby pomóc Ci zbudować siłę.

Stań ze stopami rozstawionymi na szerokość ramion z lekko ugiętymi kolanami. Szybko podskocz tak wysoko jak potrafisz, zbliżając kolana do klatki piersiowej.

Szybko wyląduj na stopach i wróć do pozycji wyjściowej. Początkujący mogą skorzystać z ławki, z której będą skakać. Średniozaawansowani i zaawansowani gracze mogą użyć box jump lub jump rope, aby zbudować swoją siłę.

High Knee Runs

High knee runs to kolejne ćwiczenie, które pomoże poprawić Twój skok pionowy i poprawić Twoją szybkość. To ćwiczenie jest łatwe do wykonania w domu i wszędzie, gdzie jest trochę miejsca. Będziesz chciał jakieś nakolanniki chociaż jak będziesz biegać na ziemi.

Początkujący mogą zacząć z niskim dystansem. Nie chcesz przesadzić i ewentualnie zranić się.

Średniozaawansowani i zaawansowani gracze mogą zwiększyć dystans, jak również prędkość biegu.

Początkujący mogą zacząć od 5 biegów na kolanach po każdej stronie.

Średniozaawansowani i zaawansowani gracze mogą wykonać 10 do 15 przebieżek kolanami na każdą stronę.

Slide Shuffles

Slide shuffles są świetne do poprawy swojej bocznej szybkości, co pomoże ci, gdy próbujesz ominąć obrońców. Pomagają one również poprawić swój czas reakcji, co czyni cię szybszym piłkarzem w ogóle.

Początkujący mogą zacząć od małej odległości.

Pośredni i zaawansowani gracze mogą zwiększyć odległość.

Początkujący mogą wykonać od 5 do 10 slide shuffles na każdą stronę.

Średniozaawansowani i zaawansowani gracze mogą zrobić 15 do 20 slide shuffles na każdej stronie.

Split Jumps

Split jumps są niesamowicie pomocne w poprawie twojego pionowego skoku, czyniąc cię lepszym headerem, a także poprawiając twoją równowagę i zwinność. Jest to świetne ćwiczenie rozgrzewkowe i może być również wykonywane przed każdą grą.

Początkujący mogą zacząć od niskiej wysokości.

Pośredni i zaawansowani gracze mogą zwiększyć wysokość.

Początkujący mogą wykonać od 5 do 10 split jumpów na każdą stronę.

Średniozaawansowani i zaawansowani gracze mogą wykonać 15 do 20 skoków dzielonych na każdej stronie.

Wall-Sits

Wall sits to świetne ćwiczenie, aby zwiększyć swoją wytrzymałość i zbudować nogi i pośladki. Jest to statyczne ćwiczenie, co oznacza, że nie poruszasz się podczas wykonywania tego ćwiczenia, co pomoże Ci zbudować wytrzymałość. Przysiady na ścianie są dość łatwe do wykonania. Znajdź ścianę, usiądź plecami do niej i powoli zsuwaj się w dół, aż twoje nogi będą równoległe do ziemi. Pozostań w tej pozycji tak długo, jak możesz, a następnie powoli wstań.

To ćwiczenie będzie wyzwaniem dla twoich mięśni i pomoże zwiększyć wytrzymałość. Jest to świetne dla piłki nożnej, ponieważ pomoże Ci trwać dłużej w grze.

Piłka nożna to sport, który wymaga dużo siły i zwinności. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym graczem, te ćwiczenia pomogą poprawić twoją ogólną grę i pomogą ci przejść przez obrońców. Istnieje wiele sposobów, aby poprawić swoją wybuchowość i zwinność, a te ćwiczenia są jednymi z najlepszych sposobów, aby to zrobić.

Jeśli chcesz stać się lepszym piłkarzem i wyprzedzić konkurencję, teraz jest czas, aby rozpocząć poprawę wszystkich aspektów swojej gry. Stosując się do tych ćwiczeń, będziesz w stanie poprawić swoją ogólną grę i stać się lepszym graczem.