Ochraniacze piłkarskie: Najlepsze sposoby na ochronę kolan przed obijaniem sięPiłka nożna jest grą o szybkich zmianach w przyspieszeniu, opóźnieniu i prędkości. To zwiększa potencjał urazów kolana w porównaniu z innymi sportami. W rzeczywistości, około 80% wszystkich urazów związanych z piłką nożną dotyczy kolan. I nie tylko zawodowi piłkarze są podatni na urazy kolan. Szacuje się, że 285.000 zawodników szkół średnich i prawie 50.000 zawodników szkół wyższych (zarówno w grze, jak i bez gry) cierpi z powodu jakiegoś rodzaju urazu kolana każdego roku. Ze względu na to, zebraliśmy listę najlepszych sposobów, aby utrzymać kolana chronione podczas gry w piłkę nożną lub każdy sport, który obejmuje kontakt z innymi graczami, które mogą prowadzić do obrażeń.

Podkolanówki kompresyjne

Podkolanówki kompresyjne pomagają utrzymać kolana w cieple i wspomagają krążenie. Pomagają również zapobiegać shin splints, co jest częstym stanem u osób grających w piłkę nożną. Stan ten jest spowodowany zwiększonym naciskiem na kości goleni z powodu braku krążenia w dolnej części nogi. Noszenie podkolanówek kompresyjnych może zmniejszyć ryzyko wystąpienia shin splints, a także pomóc w zapobieganiu urazom kolana, takim jak:

Sportowcy, którzy uprawiają sport na sztucznej trawie lub powierzchniach z niewielką ilością trawy lub jej brakiem, są szczególnie podatni na urazy kolan ze względu na brak naturalnej trawy do trakcji. Skarpety kompresyjne na kolana na tych powierzchniach mogą pomóc w zapobieganiu łez ACL, które mogą być szczególnie powszechne u kobiet sportowców, którzy grają na tych powierzchniach.

Skarpety kompresyjne na kolana mogą również pomóc zmniejszyć ryzyko wystąpienia "zespołu przedziałów", który jest poważnym stanem, w którym mięśnie i nerwy w dolnej części nogi są uciskane z powodu krwawienia do mięśni. Zespołowi przedziałów można zapobiec nosząc podkolanówki, które zapewniają odpowiedni ucisk i przepływ krwi.

Piłkarskie nakolanniki

Dla tych z was, którzy są na wyższe ryzyko urazów kolan, nakolanniki są koniecznością. Nakolanniki są szczególnie pomocne dla bramkarzy, ponieważ muszą częściej nurkować na ziemi.

Istnieje wiele różnych rodzajów nakolanników. Niektóre nakolanniki zbudowane są z twardej zewnętrznej powłoki, która chroni i stabilizuje staw kolanowy. Inne mają miękką wkładkę od wewnątrz, która chroni kolano przed otarciami i siniakami.

Przy wyborze nakolanników do piłki nożnej, upewnij się, że sprawdzisz opis produktu, aby zobaczyć, czy spełniają one wszystkie normy bezpieczeństwa dla piłki nożnej.

Aby zapobiec urazom kolan, ważne jest, aby zacząć od rozgrzewki. Właściwa rozgrzewka może pomóc zwiększyć tętno, co zwiększa przepływ krwi do mięśni i stawów - w tym kolan.

Buty piłkarskie i knagi o dobrej przyczepności

Jeśli chodzi o ochronę stóp, ważne jest, aby wybrać odpowiednie buty piłkarskie. Upewnij się, że buty mają solidną podstawę i zapewniają dobrą trakcję. Upewnij się, że nie mają zbyt dużej przyczepności, ponieważ może to spowodować poślizg podczas gry. Knagi piłkarskie mogą chronić stopy i kostki od "toczenia kostki" (wspólny uraz piłkarski), i mogą pomóc w zapobieganiu urazom kolana, jak również.

Przy wyborze knagi, upewnij się, aby wybrać parę, która jest przeznaczona do piłki nożnej. Nie chcesz, aby wybrać parę, która jest przeznaczona do innego sportu lub działalności. Przy wyborze pary knagi piłkarskie, upewnij się, że można poczuć ziemię pod stopami i że knagi mają dobrą trakcję.

Ogranicz czas grania

W zależności od poziomu konkurencji, niektóre gry piłkarskie mogą trwać do 90 minut. W szkole średniej, college'u i profesjonalnej piłki nożnej, to nie jest rzadkością dla gier, aby przejść do wielu overtimes. Jeśli grasz w grze ligowej lub turnieju, który przeciąga się na, upewnij się, aby wziąć częste przerwy. Czasami, biorąc przerwę może zmniejszyć ryzyko urazu więcej niż noszenie sprzętu ochronnego.

Możesz również wykorzystać przerwę na rozciągnięcie mięśni i napicie się wody. Upewnij się, że rozciągnąć zarówno łydki i quady i pić dużo wody podczas konkurencyjnych gier piłkarskich. Pomoże to utrzymać mięśnie uwodnione i elastyczne.

Słuchaj swojego ciała

Jeśli czujesz ból lub dyskomfort w kolanie, nie bój się zejść z pola. Jest to szczególnie ważne, jeśli wiesz, że masz problemy z kolanem lub jeśli grasz na nierównej powierzchni. Dotyczy to również Twoich kolegów z drużyny. Jeśli zauważysz, że kolega z drużyny schodzi z boiska lub robi sobie przerwę w grze, nie bój się zapytać dlaczego. Ważne jest, aby nie ignorować sytuacji, w której Twoje ciało mówi Ci, że powinieneś zejść z boiska. Takie postępowanie może zmniejszyć ryzyko kontuzji i pomóc Ci uniknąć braku czasu na operację kolana.

Korzystaj z bandaży elastycznych

Jeśli po wypróbowaniu powyższych metod i nadal masz ból kolana, możesz użyć bandaża elastycznego, aby zapewnić wsparcie dla kolana.

Bandaż elastyczny może być stosowany w celu zapewnienia wsparcia dla kolana, szczególnie podczas rekonwalescencji po urazie kolana. Może on pomóc utrzymać staw kolanowy w miejscu i może być stosowany w zastępstwie ortezy kolana.

Bandaż elastyczny może pomóc w łagodzeniu bólu kolana poprzez zapewnienie kompresji stawu kolanowego oraz otaczających go mięśni i więzadeł. Może on również pomóc w zmniejszeniu obrzęku stawu kolanowego.

Opaska elastyczna może być stosowana jedynie w ostateczności, jeśli odczuwasz ból kolana i jeśli wypróbowałeś powyższe metody i nie zauważyłeś różnicy. Nie może być stosowany jako środek zapobiegawczy przed bólem kolana, ponieważ w rzeczywistości może powodować większy ból kolana, jeśli nie nosisz go prawidłowo.