Najlepsze porady piłkarskie, które pozwolą Ci przejść od przeciętności do fenomenalnościWszyscy piłkarze mają ten sam zestaw umiejętności - ale tylko najlepsi mogą je opanować i wykorzystać ich pełny potencjał. To, co odróżnia tych elitarnych graczy od reszty z nas, to ich głód wiedzy, który pozwala im stale doskonalić swoją grę i pozostać o krok przed konkurencją. Najlepsi sportowcy uczą się z zapałem, nigdy nie zadowalają się tym, co wiedzą, ale zawsze chcą odkrywać więcej. Wiedzą, że zawsze jest coś nowego do nauczenia się i możliwość rozwoju jeszcze bardziej jako gracz. Nauka skutecznej gry w piłkę nożną nie jest tylko miłą do posiadania umiejętnością. Jest niezbędna, jeśli chcesz, aby Twoja drużyna odniosła sukces na boisku i rozwijała się indywidualnie jako zawodnicy.

Weź odpowiedzialność za własną naukę

Piłka nożna jest niesamowicie płynnym sportem, więc konieczne jest posiadanie elastycznej strategii uczenia się. Chociaż ważne jest, aby mieć ogólny kierunek dla swojej nauki, nie bądź zbyt przywiązany do jednej filozofii lub planu. Jeśli stwierdzisz, że dana strategia nie pomaga Ci w poprawie, bądź otwarty na dokonanie zmiany. Aby wziąć odpowiedzialność za własną naukę, musisz mieć jasne pojęcie o swoich mocnych i słabych stronach jako sportowca.

Pozwoli Ci to skoncentrować naukę na obszarach, które wymagają największego rozwoju. Dobrym miejscem do rozpoczęcia jest uzyskanie oceny od trenera lub eksperta w danej dziedzinie sportu. Będą oni w stanie powiedzieć ci, nad jakimi umiejętnościami i zdolnościami musisz pracować, aby poprawić się jako zawodnik.

Studiuj grę i umiejętności, które musisz opanować

Gra w piłkę nożną jest skomplikowana, ale można ją podzielić na szereg mniejszych umiejętności, które po opanowaniu składają się na bardziej kompletną grę. Nabywanie umiejętności jest niezbędne w piłce nożnej, ponieważ jest to jedyny sposób, aby przejść w górę pola i strzelać gole. Najlepszym sposobem, aby rozpocząć naukę gry jest usiąść i obejrzeć kilka gier.

Możesz wybrać gry z każdego poziomu do nauki, ale najlepiej jest oglądać gry, które są w tempie i poziomie, który jest odpowiedni do poziomu umiejętności. Można również studiować grę w bardziej formalnym otoczeniu. Kilka uniwersytetów oferuje kursy trenerskie piłki nożnej dla sportowców w każdym wieku. Oglądanie i studiowanie gry jest najlepszym sposobem, aby odkryć, co trzeba pracować na. Jednak ważne jest również, aby pracować nad umiejętnościami, które musisz opanować. To pomoże Ci faktycznie zbudować te umiejętności i włączyć je do swojej gry.

Śledź swoje postępy i dostosuj swój plan nauki

Rejestrowanie swoich postępów w umiejętnościach piłkarskich pozwoli Ci dostrzec trendy w nauce i dostosować strategię w razie potrzeby. Możesz użyć prostego notatnika, aby zapisać umiejętności, nad którymi pracujesz, wszelkie kamienie milowe, które trafiają się podczas postępów w umiejętności i obszary, które musisz poprawić.

Dzięki temu zyskasz cenny wgląd w swój proces uczenia się, co pozwoli Ci zobaczyć, w jakich umiejętnościach szybko robisz postępy, a jakie obszary wymagają więcej pracy. Możesz również śledzić swoje postępy za pomocą aplikacji lub narzędzia online, takie jak soccer skills tracker. Ten rodzaj narzędzia pozwoli Ci śledzić umiejętności i postępy w czasie. Pomocne jest również użycie wizualizacji do śledzenia postępów, takich jak zdjęcia lub filmy.

Rozwijaj umiejętności motoryczne za pomocą podstawowych ćwiczeń footwork

Footwork jest istotną częścią piłki nożnej, a także jest to jedna z najważniejszych umiejętności do ćwiczenia jako początkujący. Ćwiczenia Footwork pomogą rozwinąć technikę i zwinność potrzebną do skuteczniejszego dryblowania piłki. Możesz także ćwiczyć footwork podania, co pomoże Ci stworzyć lepszą dokładność podania i dotyk.

Dobrym miejscem do rozpoczęcia ćwiczeń footwork jest wiertło inside-outside-inside. Podczas dryblingu, przenieś swoją dominującą stopę (dla większości ludzi, prawa stopa) do wnętrza drugiej stopy (lewej stopy). Rób to zachowując mocny drybling, z ugiętymi kolanami, uniesioną klatką piersiową i wzrokiem skierowanym do przodu. Możesz również ćwiczyć zmianę kierunku dryblingu (lewa-prawa lub prawa-lewa). Pomoże to rozwinąć zwinność i poprawić pracę stóp.

Naucz się dryblować, abyś mógł awansować na boisku

Jeśli chcesz awansować w górę pola i wydostać się z połowy pola obrony (gdzie większość bramek jest zdobywana), musisz być w stanie dryblować piłkę. Istnieje wiele różnych rodzajów dryblingów, które możesz włączyć do swojej gry, ale najbardziej efektywny jest drybling z krzyżem. Aby to zrobić, zacznij z piłką na prawej stopie (lewej dla leworęcznych).

Przynieś piłkę z powrotem w kierunku lewej stopy, a następnie szybko skrzyżuj ją z prawą stopą przed ponownym kopnięciem do przodu. Możesz również użyć crossoverów w połączeniu z innymi ruchami dla bardziej zaawansowanych technik. To pomoże Ci awansować w górę pola i przenieść piłkę z dala od obrony.

Użyj ćwiczeń na podania, aby zbudować dokładność podań i dotyk.

Podanie jest kolejnym istotnym umiejętności piłkarskich, a jeden, który wymaga dokładności i dotyku, aby być skuteczne. Aby ćwiczyć dokładność przechodzenia i dotyk, można użyć partnera przechodzącej wiertła. Podczas dryblingu, podaj do partnera ustawionego przed tobą i na niskiej wysokości.

Pomoże Ci to poprawić dokładność podczas podawania, co jest szczególnie ważne podczas dryblingu z prędkością. Możesz również spróbować ćwiczenia z podaniem do ściany, które jest podobne do ćwiczenia z podaniem do partnera, z wyjątkiem tego, że piłka jest kopana o ścianę i podawana z powrotem do partnera. To pomoże Ci poprawić swój dotyk podczas podawania i sprawi, że Twoje podania będą łatwiejsze do kontrolowania. Im bardziej dokładne i kontrolowane są twoje podania, tym łatwiej będzie twoim kolegom z drużyny odbierać piłkę i przesuwać się w górę pola.

To są najlepsze porady piłkarskie, które zabiorą Cię z przeciętności do fenomenalności. Kontynuuj czytanie o grze, pozostań otwarty na nowe pomysły i kontynuuj treningi. Im więcej grasz, tym bardziej będziesz zaznajomiony z grą i tym bardziej poznasz swoje mocne i słabe strony jako sportowiec. Wtedy, gdy będziesz w ogniu walki, nic poza zwycięstwem nie będzie w twoich myślach.