Proste sposoby, aby uzyskać swoje umiejętności piłkarskie na następny poziomKażdy, kto grał w grę na przyzwoitym poziomie wie, jak trudno jest poprawić. Wyzwaniem piłki nożnej jest to, że jest to tak skomplikowany sport. Istnieje tak wiele różnych umiejętności potrzebne do gry dobrze, a wszystkie one muszą być doskonalone indywidualnie przed można opanować je jako kolektyw. Jest to również gra oparta na pozycjach, gdzie zawodnicy mają przypisane konkretne role. To sprawia, że rozwijanie indywidualnych umiejętności jest jeszcze trudniejsze, ponieważ masz mniejszą kontrolę nad tym, którą część boiska możesz wykorzystać, aby wywrzeć wpływ. Granie na różnych pozycjach dodaje również kolejną warstwę trudności, ponieważ teraz masz nowe obowiązki w swoim własnym obszarze boiska. Niezależnie od tego, czy grasz dla zabawy, trenujesz, aby zostać zawodowcem, czy po prostu szukasz sposobów, aby przenieść swoje umiejętności na wyższy poziom, mamy kilka przydatnych porad i wskazówek, aby poprawić swoją grę.

Najpierw buduj wytrzymałość

Kiedy podejmujesz się jakiejś konkretnej umiejętności piłkarskiej, zawsze upewnij się, że twój poziom sprawności jest do zera w pierwszej kolejności. Jest to szczególnie ważne, gdy jesteś młody, ponieważ wciąż rośnie i trzeba się upewnić, że nie przeciąża swojego ciała. Nie chcesz, aby lista urazów stała się Twoim nowym najlepszym przyjacielem. Możesz to zrobić poprzez budowanie swojej wytrzymałości, wykonując regularne biegi i sprinty. Możesz również włączyć kilka szybkich ćwiczeń footwork do swoich sesji treningowych. Pomoże to poprawić swój czas reakcji i daje większą kontrolę nad piłką podczas dryblingu.

Jeśli grasz na bardziej wymagającej fizycznie pozycji, np. w obronie, szczególnie ważna jest dobra wytrzymałość. Pozwoli Ci to na dłuższe utrzymanie się w grze, co pozwoli Ci na wykonanie większej ilości udanych chwytów i przechwytów.

Zostań mistrzem w dibblingu

Drybling jest jedną z najważniejszych umiejętności w całej piłce nożnej. Jest to umiejętność, która będzie trwała przez całą twoją karierę i jest to umiejętność, którą powinieneś poświęcić dużo czasu na doskonalenie. Zdolność do dryblingu szybko, czysto i z pewnością zaimponuje trenerów i skautów, a także może pomóc uniknąć bycia dispossed przez bardziej fizycznych obrońców.

Istnieje wiele sposobów na ćwiczenie dryblingu. Jednym z najprostszych jest ustawienie kilku pachołków lub filiżanek do kawy i kopanie piłki wokół nich. Pomoże ci to być bardziej kreatywnym z twoją pracą stóp, pozwalając ci pracować nad różnymi rodzajami udawania i podrabiania i naprawdę uzyskać przepływ wyobraźni. Innym świetnym sposobem na poprawienie dryblingu jest zrobienie kilku małych gier z kolegami z drużyny. Mogą one być tak proste jak gry docelowe, w których musisz dryblować z jednego końca boiska na drugi, lub bardziej złożone, w których musisz dryblować przez różne przeszkody, takie jak stożki i gracze.

Biegnij, biegnij, a potem jeszcze trochę

Jest to oldschoolowy sposób na poprawę swojej gry, ale jest to wypróbowana i przetestowana metoda, która działa. Istnieje wiele różnych sposobów, które można przejść o tym. Możesz to zrobić codziennie z długodystansowym biegiem lub znaleźć sobie kilku przyjaciół i iść grać w piłkę nożną z ciężkim elementem sprintów.

To poprawi twoją wytrzymałość, szybkość, koordynację i ogólną atletyczność. Ważne jest, aby upewnić się, że zmieniasz odległości, które biegasz, a także intensywność swoich sprintów. To nie tylko pomoże Ci uniknąć urazów związanych z nadużywaniem, ale także da Twoim mięśniom przerwę, co pozwoli na bardziej efektywną regenerację.

Naucz się efektywnie wykorzystywać swoje ciało

Piłka nożna to gra, w której gracze dostają bardzo fizyczne, więc ważne jest, abyś nauczył się efektywnie wykorzystywać swoje ciało. Oznacza to, że nie powinieneś bać się popychać i strzepywać przeciwników z drogi, ale powinieneś robić to w kontrolowany i skuteczny sposób. Istnieje wiele sposobów, aby poprawić skuteczność swojej fizyczności. Możesz wykonywać regularne sesje podnoszenia ciężarów, które pomogą Ci zbudować więcej siły i mocy w mięśniach. Możesz również używać taśm oporowych, które są świetnym sposobem na pracę wszystkich mięśni, a nie tylko tych, które widzisz w lustrze. Możesz także wykonywać regularne ćwiczenia na nogi i zwinność, aby poprawić swoją koordynację i zwinność. Pomoże Ci to poruszać się szybciej i skuteczniej na boisku, a także pomoże Ci być bardziej komfortowym w ciasnych przestrzeniach.

Przejmij kontrolę nad piłką za pomocą stóp

Jest to ważna umiejętność do opanowania, która znacznie poprawi Twoją grę. Możesz to zrobić, ćwicząc różne rodzaje volleyów i pierwszych wykończeń. Możesz również spróbować zwiększyć szybkość stóp poprzez regularne sprinty i ćwiczenia pracy stóp. Pomoże Ci to przejąć kontrolę nad piłką, gdy jest ona do Ciebie zagrana, a także pomoże Ci stworzyć więcej okazji dla siebie. Pomoże ci to również być bardziej pewnym siebie jako zawodnik i pozwoli ci grać na swoich pozycjach z większą swobodą.

Istnieje wiele sposobów, dzięki którym możesz poprawić swoją grę i stać się lepszym piłkarzem. Ważne jest, aby pamiętać, że nie trzeba robić wszystkiego na raz. Lepiej jest ćwiczyć regularnie i konsekwentnie, upewniając się, że wykonujesz prawidłowe ćwiczenia dla swojego poziomu umiejętności. To pomoże Ci uniknąć kontuzji i zrobić bardziej efektywny postęp.