Trening piłkarski: Co warto wiedzieć zanim zacznieszPiłka nożna to sport, który wymaga wytrzymałości fizycznej, czujności psychicznej i wszechstronności. W większości przypadków gra toczy się przez 60 minut, a jedna drużyna wygrywa pod koniec tych 60 minut. Gra jest szybka i wściekła, z dużą ilością kontaktu fizycznego. Gracze muszą być w najwyższej kondycji fizycznej do gry w piłkę nożną na poziomie elitarnym i poza nim. Piłka nożna wymaga graczy, aby być zwinny, wybuchowy i szybki wszystkie na raz. Aby odnieść sukces jako gracz piłkarski, musisz mieć siłę, szybkość i wytrzymałość - wraz ze starą dobrą grą. Trening dla piłki nożnej nie musi być trudne lub skomplikowane, w rzeczywistości może być dość proste, jeśli wiesz, co robisz. Oto kilka wskazówek, jak zacząć trenować do piłki nożnej, które pomogą Ci osiągnąć swoje cele raczej wcześniej niż później!

Biegnij, by budować wytrzymałość

Serce, płuca i mięśnie są głównymi graczami w wytrzymałości. Trening na wytrzymałość pomoże Ci zbudować wytrzymałość, poprawić szybkość i pomóc Ci grać dłużej z mniejszym zmęczeniem.

Trening wytrzymałościowy wymaga biegania na długich dystansach częściej niż raz w tygodniu. Możesz zacząć od trzech razy w tygodniu, a następnie zwiększać ich ilość do pięciu razy w tygodniu. Upewnij się, że biegasz na miękkich powierzchniach, aby zapobiec urazom. Jeśli biegasz, aby poprawić swoją wytrzymałość, powinieneś biegać w tempie, w którym możesz rozmawiać ze swoim partnerem treningowym bez utraty tchu. Nie chcesz biegać tak wolno, że ledwo się poruszasz. Istnieje wiele sposobów na włączenie biegania do swojego tygodnia. Niektóre łatwe sposoby to bieganie przez 15-20 minut po dniu treningu siłowego lub zastąpienie jednego z dni treningu siłowego biegiem. Bieganie to prosty sposób na zwiększenie wytrzymałości bez konieczności spędzania godzin na siłowni!

Trening siłowy

Istnieje wiele różnych treningów siłowych, które piłkarze mogą wykonywać. Niektóre z tych ćwiczeń pomoże z kondycji i siły, podczas gdy inne są bardziej sportowe specyficzne i pomóc poprawić ogólne umiejętności gry. Większość rodzajów treningu siłowego są świetne dodatki do każdego programu szkolenia piłkarskiego. Ćwiczenia takie jak przysiady, wypady, prasy hantli i ciężkich rzutów piłki pomoże zwiększyć siłę i wytrzymałość. W piłce nożnej, gracze muszą być w stanie szybko zmienić kierunek, przyspieszenie, opóźnienie i skok. Są to jedne z najważniejszych aspektów piłki nożnej.

Ćwiczenia na skakance

Ćwiczenia skoków są świetne, aby włączyć do swojej rutyny treningowej, ponieważ pomagają budować siłę nóg i wybuchowość. Poprawiają one również swoją ogólną szybkość i zwinność.

Istnieje kilka rodzajów skoków, które można wykonać, aby pomóc w treningu piłki nożnej. Możesz wykonać pojedyncze skoki nogi, podwójne skoki nogi, potrójne skoki nogi, a nawet poczwórne skoki nogi. Im więcej rodzajów skoków, które wykonujesz, tym lepsze będą Twoje ogólne wyniki.

Trening specyficzny dla piłki nożnej

Trening specyficzny dla piłki nożnej jest wtedy, gdy wykonujesz ćwiczenia związane z grą w piłkę nożną. Wiele z ćwiczeń treningowych specyficznych dla piłki nożnej jest nastawionych na poprawę twojej szybkości i zwinności. Istnieje wiele ćwiczeń, które można wykonać, aby pomóc poprawić swoją ogólną szybkość i zwinność.

Pierwszą rzeczą, którą możesz zrobić, aby poprawić swoją szybkość i zwinność jest wykonanie drabiny agility. Możesz również wykonać wysokie kolana, boczne shuffle lub A-skips. Jeśli chcesz poprawić swoją zwinność i koordynację, możesz również wykonać biegi wahadłowe, boczne boundy lub skoki na linie.

Trening do piłki nożnej to świetny sposób na utrzymanie formy i wyzwanie dla Twojego ciała. Bez względu na to, na jakim poziomie jesteś, zawsze możesz skorzystać z treningu. Jedną rzeczą do zapamiętania podczas treningu dla piłki nożnej jest to, że ważne jest, aby znaleźć odpowiednią równowagę między treningu i odzysku. Chcesz się upewnić, że dajesz organizmowi wystarczająco dużo czasu na leczenie między treningami, dzięki czemu można wykonywać w najlepszym wydaniu!

Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek, powinieneś być na dobrej drodze do udanego sezonu piłkarskiego!