Czego nie wiedziałeś o piłce nożnej: Szybkie faktyPiłka nożna to najpopularniejszy sport na świecie. Jest rozgrywany na poziomie amatorskim i profesjonalnym, a istnieje ponad 250 milionów graczy w prawie każdym kraju. Ale nawet jeśli śledzisz piłkę nożną, może być trudno śledzić wszystkie jego ins i outs. Czy wiesz dużo o tym sporcie? Czy uważasz, że możesz to udowodnić za pomocą kilku interesujących faktów o piłce nożnej? Sprawdź te interesujące fakty o piłce nożnej, które prawdopodobnie nie wiesz tak wiele o tej grze: Czy wiesz, który kraj wygrał najwięcej Pucharów Świata? Albo kiedy rozegrano pierwszy międzynarodowy mecz kobiet? Czytaj dalej, aby odkryć odpowiedzi na te pytania i więcej.

W angielskiej Premier League, średnia pensja zawodnika wynosi ponad 2 miliony dolarów

Pierwszy w historii mecz piłki nożnej został rozegrany pomiędzy Londynem a Sheffield w 1868 roku. Co ciekawe, choć mecz był rozgrywany z użyciem londyńskich zasad, to wygrała drużyna z Sheffield. W dzisiejszych czasach zasady się zmieniły, a piłka musi być kulista. Piłka nożna została wynaleziona przez szkockiego wynalazcę, Johna Logie Bairda. Po raz pierwszy użyto jej podczas Mistrzostw Świata w 1930 roku w Urugwaju.

Wcześniej używano piłek o różnych kształtach, takich jak Pig's Bladder. Piłka została zmieniona w rozmiarze i materiałach na przestrzeni lat, ale dzisiejsza piłka nożna jest wykonana z materiałów syntetycznych. Jest napompowany powietrzem i może być pompowany lub wypuszczony w razie potrzeby. Żaden mecz piłki nożnej nie jest kompletny bez żółtej lub czerwonej kartki. Żółta kartka jest dla ostrzeżenia gracza za naruszenie zasad. Czerwona kartka jest dla poważnych naruszeń zasad, takich jak faul lub gwałtowne gry.

Piłka nożna może pomóc ci żyć dłużej

Angielska Premier League jest jedną z najbardziej znanych lig piłkarskich na świecie. W jej skład wchodzi 20 drużyn z Wielkiej Brytanii i jedna z Republiki Irlandii. Właścicielami drużyn są bogaci biznesmeni, którzy płacą ogromne pensje najlepszym zawodnikom. Pensja dla czołowego gracza może wynosić nawet 2,25 mln dolarów. Średnia roczna pensja męskiego piłkarza wynosi 84 000 dolarów. Jest wiele kobiet piłkarzy, które zarabiają miliony dolarów każdego roku. Mia Hamm jest jedną z najbogatszych piłkarek. Mimo że przeszła na emeryturę, nadal zarabia 3,5 mln dolarów rocznie. Abby Wambach i Brandi Chastain są również znane jako najbogatsze piłkarki.

Istnieje 20 pozycji piłkarskich uznanych przez FIFA

To może być zaskoczeniem, ale piłka nożna może pomóc ci żyć dłużej. Badania pokazują, że ludzie, którzy prowadzą zdrowy styl życia, mają zmniejszone ryzyko chorób serca, cukrzycy i nadciśnienia. A co jest lepsze niż gra w piłkę nożną dla kondycji? Grając w piłkę nożną regularnie nie wymaga drogiego sprzętu lub specjalnej lokalizacji. Możesz grać w lokalnym parku lub na podwórku o każdej porze roku. Gra w piłkę nożną regularnie zmniejsza ryzyko chorób przewlekłych, takich jak zawały serca, nadciśnienie, cukrzyca i otyłość. Eksperci zalecają regularne granie w piłkę nożną. Spala kalorie i poprawia wytrzymałość. Jest to świetny sposób na utrzymanie dobrej kondycji i zdrowia.

Trofeum Mistrzostw Świata 2014 jest warte 2 miliony dolarów

Jeśli jesteś poważnym graczem piłkarskim, musisz wiedzieć o tych pozycjach. Pozycje piłkarskie są podzielone na pięć pozycji: bramkarz, obrona, pomocnik, atak i zmiennicy. Bramkarz jest jedynym graczem, który może używać rąk. Obrona obejmuje center backs, wing backs i defensywnego pomocnika. Środek pola obejmuje środkowego pomocnika, defensywnego pomocnika i skrzydłowego.Atak obejmuje napastnika lub napastników, a zmiennicy to gracze, którzy wchodzą do gry w miejsce innych. Pozycje te nie są stałe. Zawodnicy często zmieniają pozycje podczas gry. Zdarza się, że pomocnik zostaje przesunięty na defensywnego pomocnika lub napastnik przechodzi do środka pola. Takie zmiany zależą od strategii trenera i umiejętności zawodników.

Trofeum Mistrzostw Świata jest najcenniejszym pucharem piłkarskim na naszej planecie. Wykonany jest z 18-karatowego złota. Trofeum ma wartość 2 milionów dolarów. Jest przechowywane w bezpiecznym pudełku, gdy nie jest używane. Kiedy nie jest używany, trofeum Pucharu Świata wraca do siedziby FIFA w Zurychu, w Szwajcarii. Trofeum Pucharu Świata zostało zaprojektowane przez Brazylijczyka João Havelange. Był on prezydentem FIFA w latach 1974-1998. Trofeum waży 6,2 funta i jest wykonane z 18-karatowego złota. W 2010 roku trofeum zostało odnowione. Otrzymało ono nową podstawę i nowy design. O trofeum rywalizują 32 drużyny. W turnieju bierze udział również kraj-gospodarz. Zwycięski naród otrzymuje trofeum na cztery lata.