Piłkarskie ćwiczenia: 5 najlepszych technik treningu piłkarskiego, aby poprawić swoją gręJako profesjonalny piłkarz, jesteś zobowiązany do treningu pięć razy w tygodniu. Możesz myśleć, że twoje sesje treningowe są trudne i wyczerpujące, ale masz tak wiele możliwości poprawy. Aby stać się elitarnym piłkarzem, musisz pracować nad swoimi umiejętnościami z piłką na każdej sesji treningowej. Nawet najlepsi gracze na świecie praktykują stale, aby wyprzedzić konkurencję. Soccer drills są doskonałym sposobem, aby rozwijać konkretne umiejętności i zwiększyć wytrzymałość, a jednocześnie dobrze się bawić w tym samym czasie. Drilling pomaga graczom ćwiczyć w bardziej ukierunkowany sposób. Ćwiczenia te pomagają graczom rozwijać zdolności techniczne, umiejętności podejmowania decyzji i inne istotne aspekty gry w piłkę nożną skutecznie i efektywnie. Artykuł przedstawi Ci kilka przydatnych ćwiczeń piłkarskich, a także wskazówki, jak prawidłowo wdrożyć je do sesji treningowych z zespołem lub jeśli ćwiczysz sam w domu.

Praktyki podawania piłki

Praktykowanie umiejętności podawania jest świetnym sposobem na poprawę swojej gry. Jednak nie każde podanie jest takie samo. Będziesz musiał wykonać różne rodzaje podań w zależności od sytuacji podczas gry, gdy jesteś w środku pola. Będziesz musiał również zdecydować, czy chcesz, aby twoje podanie było dokładne czy długie. Szybkość i dokładność podawania są kluczowe umiejętności w piłce nożnej i mogą być poprawione tylko z praktyką. Możesz użyć różnych ćwiczeń piłkarskich, aby poprawić swoje przejście. Pierwszym wiertłem piłki nożnej jest "Odległość przejścia" wiertło piłki nożnej. W tej musztrze, trzeba sparować z innym graczem. Odległość między tobą a twoim partnerem powinna wynosić około 12 do 15 jardów.

Jeden gracz zaczyna z piłką i podaje ją do drugiego gracza. Drugi gracz podaje ją z powrotem. Kontynuujesz podawanie piłki, dopóki nie spudłujesz. Możesz ocenić każdą parę za ilość podań, które wykonują. Aby zwiększyć trudność tego ćwiczenia, można dodać więcej par lub zwiększyć odległość między parami. Drugie ćwiczenie piłki nożnej jest "Zmiana kierunku" wiertło piłki nożnej. Musisz utworzyć dwie linie po dwóch graczy na boisku. Pierwszy gracz w linii podaje piłkę do drugiego gracza, który podaje ją z powrotem. Pierwszy gracz biegnie na drugi koniec pola, podczas gdy drugi gracz zbliża się do pierwszego końca, aby otrzymać piłkę ponownie. Pierwszy gracz podaje piłkę do drugiego gracza, który podaje ją z powrotem. Obaj gracze biegną na drugi koniec boiska, aby ponownie otrzymać piłkę. Zmieniasz kierunek, w którym otrzymujesz piłkę, dopóki jej nie przegapisz.

Możesz ocenić każdą parę za ilość podań, które wykonali. Aby zwiększyć trudność tego ćwiczenia, można zwiększyć liczbę par lub zwiększyć odległość między parami. Trzecim wiertłem piłki nożnej jest "Curved przechodzącej" wiertło piłki nożnej. Musisz sparować się z innym graczem na boisku. Musisz stanąć co najmniej 8 do 10 jardów od siebie, naprzeciwko siebie. Jeden gracz podaje piłkę do drugiego gracza, ale musi zakrzywić piłkę. Odbierający gracz musi kontrolować piłkę, gdy jest w powietrzu, i podać ją z powrotem. Kontynuujesz podawanie piłki, dopóki jeden z was nie przegapi jej. Możesz punktować każdą parę za ilość podań, które wykonują. Aby zwiększyć trudność tego ćwiczenia, można zwiększyć odległość między graczami lub dodać więcej par. Czwarte wiertło piłkarskie jest "Wall passing" wiertło piłkarskie. Musisz znaleźć ścianę, aby ćwiczyć przekazywanie piłki przeciwko niej. Jeden gracz stoi około 1 lub 2 jardów od ściany, i podaje piłkę przeciwko niej. Następnie łapie piłkę po odbiciu się od ściany.

Następnie ponownie podaje piłkę pod ścianę. Kolejny gracz stoi za pierwszym graczem, około 1 lub 2 jardów od ściany. Ten gracz łapie piłkę po tym, jak odbije się od ściany, podaje piłkę o ścianę ponownie i tak dalej, aż obaj gracze podadzą piłkę o ścianę 10 razy. Możesz punktować każdą parę za ilość podań, które wykonują. Aby zwiększyć trudność tego ćwiczenia, można zwiększyć liczbę par. Piąte wiertło piłkarskie jest "One-two passing" wiertło piłkarskie. Musisz utworzyć dwie linie po dwóch graczy na boisku. Pierwszy gracz w linii podaje piłkę do drugiego gracza. Jednak musi to zrobić w taki sposób, że drugi gracz musi czekać na piłkę, aby przyjść do niego, jak pierwszy gracz musi przekazać piłkę do trzeciego gracza za nim. Drugi zawodnik podaje piłkę do trzeciego zawodnika. Drugi zawodnik podaje piłkę z powrotem do pierwszego zawodnika. Obie pary kontynuują podawanie piłki tam i z powrotem, dopóki obaj gracze nie podadzą piłki 10 razy. Możesz punktować każdą parę za ilość podań, które wykonują. Aby zwiększyć trudność tego ćwiczenia, można zwiększyć liczbę par lub zwiększyć odległość między parami.

Dribbling Drills

Możesz myśleć, że drybling jest prostą umiejętnością do nauki, ale nie jest. Jest to kluczowe, aby być w stanie dryblować piłkę w dół pola i być w stanie utrzymać kontrolę nad piłką w zatłoczonych sytuacjach. Możesz użyć różnych ćwiczeń piłkarskich, aby poprawić swoje umiejętności dryblingu. Pierwsze wiertło piłka nożna jest "Forward i backward drybling" wiertło piłka nożna. Musisz sparować się z innym graczem na boisku. Jeden gracz ma piłkę, a drugi gracz musi zachować pewną odległość za nim. Pierwszy gracz musi dryblować piłkę do przodu, aż drugi gracz dogoni go. Drugi gracz musi utrzymać tę samą odległość za pierwszym graczem. Pierwszy gracz musi następnie dryblować piłkę do tyłu, aż drugi gracz go dogoni. Kontynuujesz dryblowanie piłki do przodu i do tyłu, dopóki nie przegapisz piłki lub nie popełnisz błędu, takiego jak wyjście poza granice lub wpadnięcie na innego gracza. Możesz ocenić każdą parę za ilość razy, które wykonują to ćwiczenie. Aby zwiększyć trudność tego ćwiczenia, można zwiększyć odległość między graczami lub dodać więcej par. Druga piłka nożna wiertło jest "One-dwa drybling" wiertło piłki nożnej.

Musisz utworzyć dwie linie po dwóch graczy na boisku. Pierwszy gracz w linii ma piłkę i drybluje ją w kierunku drugiego gracza w linii. Jednak zanim dotrze do drugiego gracza, pierwszy gracz musi zrobić jeden-dwa z trzecim graczem za nim. Pierwszy gracz podaje piłkę do trzeciego gracza. Drugi gracz dogania trzeciego gracza i musi czekać na pierwszego gracza, aby podać mu piłkę. Pierwszy zawodnik podaje piłkę do drugiego zawodnika. Obie pary kontynuują podawanie piłki tam i z powrotem, aż obaj gracze podadzą piłkę 10 razy. Możesz punktować każdą parę za ilość podań, które wykonują. Aby zwiększyć trudność tego ćwiczenia, można zwiększyć liczbę par lub zwiększyć odległość między parami. Są to dwa dryblingu piłki nożnej ćwiczenia, które pomogą poprawić swoje umiejętności dryblingu. Upewnij się, że używasz tych ćwiczeń na następnej sesji treningowej, aby stać się lepszym dryblerem.

Shooting Drills

Większość meczów piłki nożnej kończy się zdobyciem bramki przez jedną z drużyn. Dlatego ważne jest, aby być w stanie strzelać podczas gier. Musisz pracować nad swoimi umiejętnościami strzeleckimi na każdej sesji treningowej. Możesz użyć różnych ćwiczeń piłkarskich, aby poprawić swoje umiejętności strzeleckie. Pierwszym wiertłem strzelanie jest "Strzelanie w ruchu" wiertło piłki nożnej. Musisz utworzyć dwie linie po dwóch graczy na boisku. Pierwszy gracz w każdej linii ma piłkę i drybluje ją w kierunku bramki. Podczas gdy on drybluje piłkę w kierunku bramki, drugi gracz w linii musi biec w kierunku pierwszego gracza. Pierwszy gracz strzela piłkę w kierunku bramki, a drugi gracz ma za zadanie skierować piłkę do bramki.

Drugi zawodnik podaje piłkę z powrotem do pierwszego zawodnika. Obaj gracze zmieniają pozycje po jednym podaniu i strzelają. Kontynuujesz strzelanie piłką, dopóki nie spudłujesz. Możesz ocenić każdą parę za ilość razy, które wykonują to ćwiczenie. Aby zwiększyć trudność tego ćwiczenia, można dodać więcej par lub zwiększyć odległość między parami. Druga wiertarka strzelanie jest "Drybling w kierunku bramki" wiertło piłki nożnej. Musisz utworzyć dwie linie po dwóch graczy na boisku. Pierwszy gracz w każdej linii ma piłkę i drybluje w kierunku bramki. Pierwszy gracz musi dryblować piłkę w kierunku bramki.