Podstawy piłki nożnej dla początkujących: Zasady dla dzieci i dorosłychPiłka nożna to najpopularniejszy sport na świecie. To jest szybkie tempo i zapewnia non-stop akcji zarówno dla graczy i widzów. Z tak wielu ludzi gra, uczy się i kocha tę grę, to była tylko kwestia czasu, zanim przyniósł naszą listę podstaw piłki nożnej. Tak bardzo, jak kochamy oglądać te pro gracze zip wokół pola na karku z nifty flicks i sztuczek, jest coś do powiedzenia o prostych radości, które pochodzą z nauki podstawowych umiejętności. W końcu to te same podstawy, które pomagają graczowi wyrosnąć z nieporadnego początkującego w zdolnego dorosłego. Podczas gdy ten przewodnik skupia się przede wszystkim na dzieciach i ich zdolności do nauki gry, dorośli również mogą zastosować te zasady, aby wyostrzyć swoje umiejętności i przejść do następnego etapu jako gracz (tutaj znajduje się kilka pomocnych wskazówek dla dorosłych, którzy chcą zacząć grać ponownie). Więc przygotuj się; nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak grać w piłkę nożną jak profesjonaliści.

Wizja i świadomość

Wizja i świadomość to dwie rzeczy, które są niezbędne dla dobrego piłkarza. Chcesz być w stanie zobaczyć całe pole przez cały czas, i chcesz wiedzieć, gdzie są twoi koledzy z drużyny przez cały czas. Jeśli nie wiesz, gdzie są twoi koledzy z drużyny, lub jeśli nie masz dobrego pojęcia o tym, gdzie jest druga drużyna, będziesz miał znacznie trudniejszy czas dostosowując się do gry.

Jeśli chodzi o świadomość, to jest ona czymś więcej niż tylko wiedzą, gdzie są twoi koledzy z drużyny i przeciwnicy. To także umiejętność czytania gry. Chcesz być w stanie dostrzec luki w obronie, które możesz wykorzystać, i chcesz być w stanie zobaczyć, kiedy twoi koledzy z drużyny są na pozycji do otrzymania podania.

Drybling

Nauka dryblingu jest jednym z pierwszych umiejętności, które należy nauczyć się, gdy zaczynasz grać w piłkę nożną. Drybling jest aktem kontroli piłki z nogami, tak jak byś kontrolował piłkę do koszykówki z ręką. Istnieje mnóstwo różnych ruchów, które można wykorzystać do dryblowania piłkę, a wszystkie z nich są przydatne w pewnych sytuacjach. Najlepszym sposobem, aby pracować na swoich umiejętności dryblingu jest dostać się na polu i praktyki. Jeśli jesteś w stanie znaleźć przyjaciela do gry, to jeszcze lepiej.

Jedną rzeczą, którą każdy gracz musi pamiętać podczas dryblingu jest kontrola piłki. Chcesz być w stanie utrzymać piłkę blisko swoich stóp, tak aby nie stracić nad nią kontroli. Jeśli ciągle kopiesz piłkę zbyt wysoko lub zbyt daleko od swoich stóp, nie będziesz w stanie utrzymać kontroli nad piłką. Jeśli masz problemy z kontrolą piłki, możesz spróbować nosić kije z miękką podeszwą.

Podanie

Aby zdobyć bramkę, musisz być w stanie zakończyć podania. Jest to jedna z najważniejszych i podstawowych umiejętności w piłce nożnej. Istnieją różne rodzaje podań, które trzeba będzie wiedzieć, jak wykonać. Trzy najczęstsze rodzaje podań to krótkie podanie, długie podanie i przejście.

Krótkie przejścia są używane, gdy jesteś w bliskiej odległości od innych kolegów z drużyny. Podania te są zazwyczaj używane do utrzymania posiadania piłki i do posuwania się w kierunku bramki.

Długie podania są używane, gdy chcesz iść w kierunku bramki przeciwnika. Chcesz użyć długiego podania, gdy twój kolega z drużyny jest na pozycji, która jest daleko od reszty jego kolegów z drużyny.

Podanie na drugą stronę jest używane, gdy chcesz wysłać piłkę do kolegi z drużyny, który jest ściśle oznaczony przez przeciwnika. Chcesz użyć podania przelotowego, gdy jesteś w bliskiej odległości od jednego z kolegów z drużyny, który znajduje się na pozycji blisko bramki przeciwnika.

Strzelanie

Kiedy przygotowujesz się do oddania strzału, chcesz być pewien, że jesteś w najlepszej możliwej pozycji. Chcesz mieć pewność, że jesteś zrównoważony i gotowy do strzału z niekopiącą stopą postawioną mocno na ziemi. Upewnij się, że masz odpowiedni uchwyt na piłkę, a następnie podjąć kilka strzałów praktyce, aby upewnić się, że masz prawo techniki.

Kiedy jesteś gotowy do podjęcia strzał, upewnij się, że twoje biodra i ramiona są skierowane do celu. To da Ci największe szanse na zdobycie bramki, ponieważ pozwoli Ci umieścić najwięcej mocy za swoim strzałem.

Przed oddaniem strzału upewnij się, że jesteś w stanie zidentyfikować swoje otwarte tory strzeleckie. Linie strzału to otwarte obszary, z których możesz strzelać w kierunku bramki.

Footwork

Footwork to umiejętność, która jest często pomijana, ale to jest tak samo ważne jak każda inna umiejętność na boisku piłkarskim. Istnieje wiele różnych ruchów i technik, które można wykorzystać, aby przejść obok przeciwnika, i ważne jest, że wiesz, jak z nich korzystać.

Pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, gdy próbuje przejść obok przeciwnika jest sfałszować ruch. Chcesz zrobić coś, co sprawia, że twój przeciwnik wierzy, że idziesz w określony sposób, kiedy faktycznie idziesz gdzieś indziej.

Następną rzeczą, którą chcesz zrobić, to utrzymać głowę w górze. Chcesz trzymać głowę w górze przez cały czas, ponieważ pozwoli ci to zobaczyć otwartą przestrzeń przed tobą.

Obrona i refleks

Jeśli chodzi o obronę, to głównie sprowadza się do posiadania dobrego refleksu. Chcesz być w stanie szybko reagować na każdą sytuację, która dzieje się przed tobą. Najlepszym sposobem na poprawę swoich umiejętności defensywnych jest gra z dobrym obrońcą w swojej drużynie.

Jeśli chodzi o obronę, chcesz być jak najbliżej swojego przeciwnika. To sprawi, że trudniej będzie im podać piłkę i łatwiej będzie Ci ją ukraść.

Najlepszym sposobem na obronę jest stanie przed przeciwnikiem i upewnienie się, że jesteś w ciągłym ruchu. Chcesz być stale w ruchu, ponieważ to sprawi, że znacznie trudniej dla przeciwnika, aby przejść obok Ciebie.

Najlepszym sposobem, aby stać się lepszym w piłkę nożną jest ćwiczyć tak często, jak to możliwe. Im więcej grasz, tym lepszy się staniesz. A ponieważ piłka nożna to sport drużynowy, zawsze znajdzie się ktoś, z kim można grać. Czy grasz konkurencyjnie lub tylko na poziomie rekreacyjnym, zawsze jest miejsce na poprawę. I nie tylko staniesz się lepszym graczem, ale także poznasz nowych przyjaciół po drodze.

Jak widać, piłka nożna jest grą umiejętności i finezji. Więc jeśli jesteś gotowy, aby zostawić swój ślad na grze i stać się graczem gwiazd, te podstawy piłki nożnej są idealnym miejscem do rozpoczęcia. Z odrobiną hartu ducha, determinacji i właściwego podejścia, można rozwijać umiejętności potrzebne, aby stać się wielkim graczem piłki nożnej. Teraz pozostaje tylko dostać się na boisko i pokazać światu, z czego jesteś zrobiony!