3 sposoby na przygotowanie mięśni do gry w piłkę nożnąPiłka nożna wymaga wybuchowych zrywów aktywności i błyskawicznych czasów reakcji. Jeśli chcesz stać się wielkim graczem piłki nożnej, trzeba będzie trenować swoje ciało, aby szybko reagować i mieć siłę, aby dokonać szybkich zmian w kierunku. Na szczęście, nie trzeba zapisać się na drogie członkostwo w siłowni lub specjalnego sprzętu, aby przygotować się do piłki nożnej. Z właściwego szkolenia, można uzyskać mięśnie przygotowane do wymagań piłki nożnej i zaoszczędzić czas poprzez pracę w domu. Jeśli chcesz odnieść sukces w piłce nożnej, ważne jest, aby dbać o swoje ciało, tak że może wytrzymać rygorystyczne wymagania fizyczne szkolenia i gry. Jeśli jesteś nowy do pracy na zewnątrz lub nie ćwiczył w czasie, teraz jest czas, aby rozpocząć się w doskonałej formie przed tryouts rozpocząć. Treningi zwiększą również Twoją wytrzymałość na boisku, dzięki czemu będziesz mógł grać jak najwięcej minut bez zmęczenia. Oto 3 sposoby na przygotowanie mięśni do gry w piłkę nożną:

Biegaj, biegaj coraz więcej

Dla wielu zawodników pierwszym odruchem podczas przygotowań do gry w piłkę nożną jest wyjście na długi bieg. Podczas gdy bieganie jest ważnym elementem fitness, ważne jest również, aby zwrócić uwagę na to, jak biegasz. Słaba forma biegania może prowadzić do urazów, więc upewnij się, że biegasz poprawnie. Świetnym sposobem na poprawę formy biegowej jest ćwiczenie biegania w pozie piłki nożnej. Utrzymując kolana zgięte pod kątem 90 stopni, będziesz mniej skłonny do nadmiernego rozciągania i wywierania niepotrzebnego nacisku na kolana.

Gdy odpychasz się od palców, będziesz wywierać mniejszy nacisk na kolana, co może prowadzić do mniejszej liczby kontuzji. Przeniesienie ciężaru ciała z jednej stopy na drugą podczas biegu również pomoże zwiększyć efektywność biegu. Możesz również poprawić swoją ogólną kondycję i pomóc wzmocnić się poprzez wykonywanie ćwiczeń zwinnościowych, takich jak skakanie po linie, skakanie na lonży i skakanie przez pachołki. Te ćwiczenia pomogą Ci również poprawić swoją pracę stóp, co jest kluczowe dla gry jako obrońca.

Trening siłowy z ciężarami

Piłkarze są często widziani podnosząc ciężary, co można wykonać za pomocą prostego zestawu hantli. Trening oporowy ma wiele korzyści dla piłkarzy, w tym poprawę swojej szybkości i mocy. W zależności od pozycji na boisku, będziesz chciał skupić się na różnych grupach mięśni. Na przykład, jeśli grasz jako pomocnik lub przodu, będziesz chciał skupić się na rdzeniu, quady, ścięgna i ramiona, aby mieć silne kopnięcia, jeśli jesteś obrońcą, skupić się na górnej części pleców, przedramiona i ramiona, aby mieć silniejsze ataki. Jeśli chodzi o podnoszenie ciężarów, ważne jest, aby zachować właściwą formę, tak aby nie narażać ciała na ryzyko kontuzji. Jeśli po raz pierwszy podnosisz ciężary, sprawdź filmy online z tutorialami.

Możesz również poprosić nauczyciela w siłowni lub osobistego trenera o pomoc, jeśli nie jesteś pewien, jak wykonać pewne ćwiczenia.

Treningi specyficzne dla piłki nożnej

Jeśli chodzi o piłkę nożną, większość ćwiczeń można wykonać z piłką i parą butów. Możesz nawet zrobić ten rodzaj treningu wewnątrz, jeśli na zewnątrz pada deszcz. Treningi specyficzne dla piłki nożnej są świetnym sposobem na poprawę ogólnej kondycji i pracy nad zdolnością do zmiany kierunku. Mogą być również wykonane z minimalnych dostaw, co czyni je idealnym dla tych, którzy nie mają dostępu do siłowni lub pracują na budżet.

Niektóre przykłady treningu specyficznego dla piłki nożnej obejmują ćwiczenia drabinkowe, ćwiczenia stożkowe i przejścia przez ścianę. Drabina ćwiczenia obejmują przekazywanie piłki nożnej do partnera na różnych wysokościach i odległościach.

  • Cone wiertła obejmować przekazywanie piłki przez stożek i z powrotem do partnera, a ściany przechodzi obejmują przekazywanie piłki o ścianę i z powrotem do partnera. Innym świetnym treningiem jest bieg wahadłowy, który polega na bieganiu tam i z powrotem między dwoma pachołkami tak szybko, jak to możliwe.
  • Shuttle runs są świetne dla poprawy wytrzymałości, co pomoże Ci wcisnąć dodatkowe minuty, jeśli jesteś pomocnikiem lub obrońcą.

Jeśli chodzi o piłkę nożną, piłka jest zawsze w grze. Chociaż nie można kontrolować, kiedy piłka będzie w grze, można kontrolować, jak przygotowany jesteś, gdy jest w grze. Biegając, podnosząc ciężary i robiąc treningi specyficzne dla piłki nożnej, możesz przygotować swoje ciało do rygorystycznych wymagań fizycznych piłki nożnej.